Bahçeli’nin çıkışının ardından AKP’den ‘ittifak’ açıklaması

Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin “AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da Altılı Masa’nın diğer unsurlarının desteği MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” açıklamasının ardından AKP’den konuya ilişkin açıklama geldi. AKP sözcüsü Ömer Çelik,  yaptığı paylaşımda, Cumhur İttifakı’nın kararlılıkla yoluna devam ettiğini söyledi.

TIKLAYIN – Bahçeli’den sert çıkış: AK Parti içinde suyu bulandıranları da dikkate alarak, normalleşmeye engel görülüyorsak gereğini yaparız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili gelişmeler ve CHP lideri Özgür Özel ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın görüşmelerine ilişkin çok konuşulacak bir açıklama yapmış, ittifaka bağlılığını tekrar etmişti.

Bahçeli, Erdoğan’a yönelik olduğu tahmin edilen “Allah bana yeter” yüzüğü paylaşımı çokça konuşulmuş, yüzük paylaşımı, Erdoğan’a bir mesaj olarak yorumlanmıştı. Bahçeli, “Cumhurbaşkanımız doğal olarak herkesle görüşebilir, herkesle konuşabilir, herkesi dinleyebilir, bizce hiçbir mahsuru ve sakıncası yok, mahsurlu olan taraf fitnenin kamçılanması” açıklamasında bulunmuştu. Ayşe Ateş de Cumhurbaşkanı’nın kendisiyle görüşeceği haberini gönderdiğini ama Bahçeli’nin bunu öğrenip “Bunların sırtını sıvazlamayın” mesajı gönderdiğini söylemişti.

TIKLAYIN – “Allah bana yeter” yüzüğüyle mesaj verdiği iddia edilen Bahçeli’den açıklama: Cumhurbaşkanımız herkesle görüşebilir, mahsur fitnenin kamçılanması

“Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tam”

Bahçeli’nin son açıklamasının ardından Çelik, konuya ilişkin X hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemizi karşı karşıya olduğu tehlikelerden korumak ve geleceğe güçlü bir şekilde taşımak için kurulan Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için Cumhur İttifakı olarak, ülkemizi geleceğe taşımak ve milletimize hizmet etmek noktasında güçlü siyasetlere imza atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın vurguladığı gibi bu konudaki irademiz tamdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir