Otomotiv devinden Temmuz ayarı: Hepsini solladı

Ekonomik zorlukların yaşandığı ve otomotiv sektöründeki yüksek fiyatların alıp başını gittiği şu günlerde, Çinli otomotiv devi Chery büyük bir kampanyayla öne çıktı. Son yıllarda ekonomik dalgalanmalar araç piyasasını etkilediğinden, sıfır ve ikinci el araç alımları sekteye uğramış durumda.

Araç fiyatlarında yaşanan ciddi artışlar ve kredi faizlerinin yükselmesi, araç alacak vatandaşların umutlarını suya düşürüyor. Bu durumda araç firmalarının kampanyaları devreye giriyor ve fiyatların düşmesini sağladı. Özellikle Temmuz ayında başlayan rekabet, fiyatların önemli ölçüde düşmesine neden oldu.

Yaşanan ekonomik zorluk içerisinde Çin menşeli otomobil markası Chery, Omoda 5 modeli ile tüketicilere umut ışığı olmayı başarırken uygun fiyatlı çözüm avantajı ile birlikte fiyatı tercih edilme konusunda markayı üst sıralara taşıdı.

ÖTV MUAFİYETİ DAHİL

Chery, Omoda 5 modelinin ÖTV muafiyeti dahil fiyatının 696 bin liradan başladığını duyurdu.

ÖTV muafiyetinin kaldırılacağı iddialarının gündemde olduğu dönemde, bu programa dahil olmak isteyen engelli vatandaşlar ve yakınları için Chery Omoda 5, cazip kampanyalarıyla ilk tercih olabiliyor.

Bu fiyatlar, devletin engelli vatandaşlar ve şehit yakınları için sağladığı ÖTV muafiyetini de içeriyor.

Hükümet tarafından sağlanan ÖTV muafiyetinden faydalanmak için bazı şartlar bulunuyor. Başvuru yapan bireyin yüzde 40 ve üzeri engeli bulunması ve bu durumu tam teşekküllü bir hastaneden alınacak rapor ile ispatlaması gerekiyor.

Ayrıca, şehit yakınları da bu muafiyetten faydalanabiliyor.

Bu şartları sağlayan tüketiciler, Chery Omoda 5’i ÖTV’siz olarak 696 bin TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorlar.

CHERY OMODA 5 FİYAT LİSTESİ

Chery Omoda 5 modelinin ÖTV muafiyetli fiyatları şu şekilde sıralandı:

– Omoda 5 7 ileri Otomatik DCT Comfort: 696 bin 723 TL

– Omoda 5 7 ileri Otomatik DCT Luxury: 743 bin 781 TL

– Omoda 5 7 ileri Otomatik DCT Excellent: 801 bin 298 TL

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir