Voleybolcu kızlar yapılan büyük rezilliği ifşa etti. Kızlar koltuğa sığmadı

Dünya sıralamasında zirvedeki yerini koruyan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Milletler Ligi’nin ikinci haftası için Amerika’ya seyahat ederken ekonomi sınıfında gitti. 1.90 boyundaki kızlar koltuklara sığamayıp o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Takımdan 1.85 boyundaki 73 kilo olan Aslı Kalaç şu paylaşımı yaparak bacağının sığmadığını takipçilerine gösterdi.

Paylaşımın üzerine “13 saatlik uçuşumuz başlıyor…” yorumu yaptı.

Milli takımımızın Amerika yolculuğu ekonomi sınıfında gerçekleşirken kızların hepsi ayrı ayrı o anlara isyan etti.

Koltuğa sığamayan kızlarımızdan 190 boyundaki 81 kilo olan Hande Baladın sosyal medya hesabından sığamadığı anları paylaşıp bacağını ön koltuğa, tablet ekranına dayayarak fotoğrafladı.

O anları Baladın “Geçmişler olsun” notuyla paylaştı.

Yine bacaklarını zar zor iki koltuk arasına sığdıran 1.97 boyundaki 88 kilo olan Zehra Güneş, o anları bacaklarına koyduğu kitapla fotoğrafladı.

Rezonans Kanunu adlı kitabı okuyan Güneş, paylaşımının üzerine “En azından koridor ayarlamışsınız” diyerek tepki gösterdi.

Takımın en uzun boylu oyuncularından olan 1.95 boyundaki 73 kilo olan Ebrar Karakurt ise paylaşımında yalnızca kendi fotoğrafını ve ekonomi sınıfında uçan diğer yolcuları ekledi. O kalabalık arasında oyuncularımızın hasta olmadan gitmesi temennisi ile birlikte söz konusu fotoğrafta herkesin iç içe olduğu görüldü.

Ebrar Karakurt yaptığı paylaşıma şu ifadeleri ekledi:

Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi”

Ayrıca Ebrar Karakurt paylaşıma bolca alkış emojisi ekledi.

Yine bir diğer fotoğrafta ise kızlar tepkisini, “13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz!” yorumuyla paylaştı.

Takımın yine en uzun boylu kızlarından olan 1.90 boyundaki Simge Aköz, “Kendi imkanlarımızla dahi daha konforlu bir uçuş imkanı tanımadığınız için teşekkürler!” yorumunu yapıp THY’yi etiketledi.

Kızların boyları şu şekilde:

Gizem Örge:
Boyu
1.70 cm / Kilo: 59

Cansu Özbay:
Boyu
1.82 cm / Kilo: 78

Melissa Vargas
Boyu 1.94 cm / Kilo: 76

Hande Baladın
Boyu
1.90 cm / Kilo: 81

Aslı Kalaç
Boyu 1.85 cm / Kilo: 73

Tuğba İvegin
Boyu 1.85 cm / Kilo: 64

Zehra Güneş:
Boyu 1.97 cm / Kilo: 88

İlkin Aydın
Boyu
1.83 cm / Kilo: 67

Elif Şahin
Boyu 1.90 cm / Kilo: 68

Ebrar Karakurt
Boyu
1.95 cm / Kilo: 73

Simge Aköz
Boyu
1.68 cm / Kilo: 55

Beyza Arıcı
Boyu
1.93 cm / Kilo: 83

Derya Cebecioğlu
Boyu
1.87 cm / Kilo: 68

Ayça Aykaç
Boyu
1.76 cm / Kilo: 57

TVF AÇIKLAMA YAYINLADI

2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ikinci etap müsabakalarını oynamak üzere A Milli Kadın Voleybol takımı sporcularımız ve teknik ekibimiz bugün ABD’ye uçak yolculuğu gerçekleştirmektedir. Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir.

Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir.

THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır.

THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir. Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır.

Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, listemizi de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.

Saygılarımızla,
Türkiye Voleybol Federasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir